Skip to content Skip to footer

Mersin Diş Hekimi

Ağız ve Diş Sağlığınız İçin Mersin Diş Hekimi

Ağız ve diş sağlığı, pek çok kişinin ihmal ettiği ancak önem verilmesi gereken konular arasında yer alır. Çocukluktan başlayarak dişlerin ilk çıkmaya başlaması ile yetişkinlik dönemine kadar her aşamada dişlerin bakımının yapılması gerekir. Gün içerisinde fırçalama şeklinde yapılan bakımlara yıllık olarak yapılması gereken bakımlarda eklenmelidir. Bu noktada Mersin diş hekimi sizin için hizmet vermektedir. Ağız ve diş yapınız ile ilgili sorunların ortadan kaldırılması ve dönemler halinde bakımların yapılması için ziyaret edebilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı İle İlgili Karşılaşılabilen Sorunlar

Mersin diş hekimi pek çok farklı konuda hizmet sunmaktadır. Dişler ile ilgili olarak en sık karşılaşılan sorun dişlerdeki çürüklerdir. Çok fazla ağır yaşatabilen çürükler bazı durumlarda köklere kadar ulaşmaktadır. Diş çürüklerinin ilerlemesi dişlerin kaybedilmesine neden olabilir. Dişlerin yapısal bozuklukları da sorun oluşturabilir. Dişlerin eğik çıkması, birbiri üzerine baskı uygulaması veya çene yapısında sorunlar olması bu sorunlar arasında bulunur. Yirmilik dişler ile ilgili yaşanan problemler, diş taşı ve benzeri sorunlar herkes için şikâyet konusu olmasa da karşılaşılabilen sorunlar arasındadır. Bu sorunların bir ya da birkaçından kaynaklanan ağız kokusu gibi durumlarda sık görülen sorunlardandır.

Sorunların Tedavi Yöntemleri

Mersin diş hekimi ile ağız ve diş sorunlarınızın tedavileri uygulanmaktadır. Çürük olan dişler için kanal tedavisi ya da doğrudan çürük tedavisi uygulanabilir. Köklere ulaşmamış çürükler için kanal tedavisi gerekli değildir. Temizlenen çürüklerin üzerine kaplama yapılarak dişlerin doğal halinde gözükmesi sağlanır. Dişlerin eğik olması ve benzeri sorunlarda özel geliştirilen braketler kullanılır. Hareketli ya da sabit braketler ile diş ve çene yapısı düzeltilebilir. Bu şekilde çözülemeyecek sorunlar için cerrahi müdahale gerekebilir.

Leave a comment

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish