Skip to content Skip to footer

Diş Eti

Diş Eti Çekilmesi Sorunun Oluşması

Bir insan vücudundaki her bir bölüm önemli bir işleve sahiptir. Ancak bunlar arasında ise ağız ve diş sağlığımızda bilinen en hassas noktalarımızdan biridir. Dolayısıyla ağız ve dişler her zaman sürekli bakım ve bu konuda bir dikkat gerektirmektedir. Dünya üzerinde birçok insan ağız ve dişlerle alakalı bu açıdan çeşitli sorunlarla karşılaşabilmektedir. Kendimize bakım yaparken ayrıca alanında uzman kişilerin öngörülerine göre davranmak gerekir. Çünkü bakım esnasında yanlış bir uygulama ve davranışlarda bizlerin zarar görmesine sebep olabilir. Bunun en iyi örneğini çoğunlukla orta ve ileri yaş birçok insanda ortaya çıkabilen diş eti çekilmesisorununda görebilmekteyiz. Bu duruma sebep olarak ise yanlış diş fırçalamayı gösterebiliriz. Dişlerin sert ya da gereğinden fazla fırçalanması gibi durumlar diş etinin yapısına bu tip zararlar verebilmektedir.

Diş Eti İltihabının Ortaya Çıkması

İnsanlarda diş sağlığı hassas bir konu olduğundan bunun her zaman takibin yapmak gerekir. Özellikle düzenli diş hekimin giderek dişleri belirli aralıklarla kontrol ettirmemiz önemlidir. Mersin’de verdiğimiz sağlık hizmetlerinden bu konuda bir destek alabilirsiniz. Çünkü diş eti iltihabı gibi sorunlarda erken teşhis tedaviyi kolaylaştırır. Diş etinde oluşan iltihabın çeşitli etkenlere bağlı olarak gelişebileceği ihtimalinin altını çizmek gerekir. Ancak buna zemin hazırlayan şeyin çoğunlukla plak oluşumu olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı dişlerin düzenli bakımını yaparak çeşitli bakterilerden arındırmaya çalışılmalıdır.

Diş Eti Kanaması Sorunu

Günümüzde sıkça karşılan en olumsuz problemlerden biriyse diş eti kanaması olmaktadır. Yine bu sorunun ortaya çıkışı da birtakım etkenlere bağlı olabilir. Bu durumun altında yatan sebepleri arasında diş eti iltihabının bir rolü olabileceği mutlaka bilinmelidir. Yine insanlarda yaşanan bu soruna sebep olarak sigara ve çeşitli ilaç kullanımları saymamız mümkündür. Ağız ve diş bakımlarını düzenli yaparak bakterileri ve plakları uzaklaştırmak bu yüzden çok önemlidir. Bu tür bir kanama yaşanması halinde mutlaka bir hekime gidilmesi ihmal edilmemelidir. Bizler Mersin İdealdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak sizlere sağlık sorunlarınızda hizmet vermeye hazırız.

Leave a comment

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish