Skip to content Skip to footer

İmplant

İmplant Yönteminin Ağız ve Diş Yapısına Katkısı

Ağız ve diş sağlığı vücudun genelini yakından ilgilendiren önemli bir konudur. Günümüzde insanlar ağız ve diş yapıları bakımında birçok olumsuz etkenle karşılaşabilmektedir. Ancak dünyada pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanındaki gelişmelerde bizleri bir adım ileriye taşımakta ve ihtiyaçlarımıza çözüm sunmaktadır. Bu konuda özellikle implant teknolojisi diş sağlığı konusundaki en önemli gelişmelerden biridir. Çünkü bu yöntemle insanların kaybettikleri eksik dişleri büyük oranda geri kazandırabilmek mümkün olabilmektedir. İmplant teknolojisi uzun ömürlü ve sağlam bir diş protezi olarak insanların bu konudaki gereksinimlerini iyi bir şekilde karşılamaktadır. Kişinin çenesi içerisine yerleştirilen ve tıpkı gerçek bir diş köküne benzer yapay bir kökle bu işlem yapılmaktadır. Genel olarak diş estetiği açısından gerçek dişlerden farksız olduğu söylenebilir.

İmplant Diş Fiyatları Hakkında

İmplant diş yöntemi günümüzde birçok insan tarafından tercih edilen kaliteli seçimlerden biri olmaktadır. Bu tedavi yöntemi fiyat konusunda benzer diğer yöntemlere göre birtakım farklılıklar gösterebilmektedir. Çünkü implant yapımında titanyum adı verilen bir malzemeden yararlanılmaktadır. Bu madde özellikle çene kemiğinin yapısı itibariyle benzeşmesi ve uyumlu olması bakımından bu tedavilerde tercih edilmektedir. Bu bilinen en pahalı maddeler arasında yer almaktadır. Bu durumunda fiyat farklılığını oluşturan ana sebeplerden biri olduğunu belirtmek yerinde olur. Ayrıca bunu belirleyen etkenlerin bir başkası ise pek tabi kişilerin diş yapısı bakımından gereksinimlerinin ne olduğu konusudur. Bu açıdan implant fiyatları bu gibi sebeplerden dolayı bazı değişkenlikler gösterebilmektedir.

Kaliteli Bir İmplant Tedavisi

Bizler Mersin İdealdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak sizlere diş tedavileriniz ve sağlığınız konusunda profesyonel hizmetlerimizi sunmaktayız. Mersin’de en kaliteli ve uygun olanaklarla implant tedavisi hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Alanında uzman hekimlerimiz gelişmiş teknoloji ürünleriyle sizlerin ağız ve diş sağlığı konusundaki tüm ihtiyaçlarınızda gerekli yardımı sağlayacaktır.

Leave a comment

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish